Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) загуби с 0:3 (15:25, 14:25,

...

Силният отбор на Скандичи не даде шанс на Марица в първия мач от Шампионската лига

Женският волейболен първенец на България Марица (Пловдив) загуби с  0:3 (15:25, 14:25, 11:25) гейма  първия си мач от групите на Шампионската лига против италианския Савино Дел Бене (Скандичи). Мачът се играе в Палацо Вани във Флоренция.
Прочетете още
Официален дебют за Марица направи новото попълнение на тима Сиера ДеБел, а една от най-успешните волейболистки на Марица Жана Тодорова за пети път игра в групите на Шампионската лига с екипа на Жълто-сините. Дебют в Шампионска лига направи друго от новите попълнения на пловдивчанки Борислава Съйкова.

Марица стартира доста добре мача и поведе с 4:2, домакините съумяха да извърнат резултата и поведоха с 12:9. Стигна се до 16:10, а след сполучлива офанзива на Екатерина Антропова Скандичи поведе с 25:15.

Във втората част Скандичи поведе с 6:2, стигна се до 14:8, а геймът завърши след 25:14 при офанзива в навън за маричанки.

В третия гейм девойките на Борислав Крачанов поведоха с 2:0, стигна се до 6:4 за пловдивчанки. Италианките обаче обърнаха резултата и поведоха с 14:8. След ас на Екатерина Антропова домакините завоюваха дуела след 25:11.

Следващият четвъртък Марица приема турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул). Двубоят ще се играе на 16 ноември, от 19:00 б.в. в зала Колодрума в Пловдив.

Ива Дудова стана най-резултатна за Марица със 7 точки, 6 добави Сиера ДеБел, а с 5 се регистрираха Добрина Христоскова и Борислава Съйкова.

За Скандичи Екатерина Антропова стана най-резултатна с 19 точки.

В неделя маричанки са домакини на ЦСКА (София) в среща от 4-ия кръг в Национална Волейболна Лига Демакс.

Източник: trafficnews.bg